Tak po prostu czytamy

Jeśli nasze podejście do czytania chcemy zmienić, to już znajdujemy się w odpowiednim położeniu. Łatwiej jest nam uzyskiwać lepsze rezultaty w nauce i rozwoju osobistym. Dlaczego? Ponieważ to w książkach znajduje się cenna wiedza, zarówno teoria, jak i praktyka. Można z niej później korzystać w ciągu dnia, w pracy, w domu, jak i podczas wielu sytuacji. Na pewno będziemy mieli ku temu różne okazje. A dodatkowo sami odczujemy, że takie czytanie pozytywnie wpływa na poziom naszej inteligencji. Z czego to wynika? Po prostu, osoby, które więcej czytają, uczą się i tym samym okazują się bardziej mądre. Zapewne chcielibyśmy się do nich zaliczyć. Musimy jednak pamiętać, że nie będzie to od tak możliwe. My po prostu musimy się coraz bardziej wysilać. A jedynie dzięki temu poznajemy nowe materiały edukacyjne. 

Czytam sobie książki

To wspaniały materiał, z którym po prostu musimy się zapoznać. A dzięki temu już niedługo nie będziemy uważali czytania za czysty obowiązek. Uznamy, że może sprawiać nam wielką przyjemność, jeśli tylko odpowiednio się o to postaramy. Uczyniło tak już wiele osób i dzięki temu aktualnie uzyskują świetne wyniki w swoim życiu. Na przykład mogą uzyskiwać o wiele wyższe wykształcenie, zdobywać nowe umiejętności, pracę. To wszystko dzięki temu, że wcześniej wyznaczyli sobie pewien plan czytania, książek i podręczników. 

Podobnie może być w naszej sytuacji, ale tylko wtedy, gdy będziemy zdeterminowani. Pomaga nam w tym plan, czyli kalendarz, którego powinniśmy zawsze się trzymać. Pamiętajmy o tym, aby właśnie w nim zapisywać wszelkie informacje. Za pomocą tego będziemy mogli dowiedzieć się, jakie uzyskamy wyniki za kilka dni, tygodni bądź miesięcy. Możliwe, że zmierzamy w opanowaniu nowej umiejętności. A pomocny był dla nas pewien kurs, dostępny w postaci książki, jak i online. Uznaliśmy, że skorzystamy z niego w pełni. Przecież właśnie wtedy to nauczanie miało odpowiedni sens. 

Jak czytamy książki:

– od deski do deski

– najlepiej codziennie

W naszym kraju nawet pojawił się specjalny program Polska czyta Dzieciom, który zachęcał rodziców, aby również i oni wysilali się w czytaniu. I dzięki temu mogliby zapewniać swoim dzieciom odpowiedni przykład. Im byłoby później o wiele łatwiej czytać. Ale, w jakim momencie dobrze jest czytać dzieciom, czy dopiero wtedy, gdy się urodzą. Ocenia się, że nawet czytanie, gdy dziecko znajduje się w brzuchu u mamy, przynosi wspaniałe rezultaty. Tak więc już od momentu, gdy dowiedzieliśmy się, że mamy dziecko, powinniśmy o nie jak najlepiej zadbać. Jeśli tak się wysilamy, z czasem uzyskujemy wspaniałe rezultaty i właśnie o tym powinniśmy pamiętać.