Strona księgarni internetowej

Współcześnie coraz więcej produktów zamawiamy przez internet, zamiast nabyć je w tradycyjnych sklepach. Elektroniczna bankowość, karty debetowe i kredytowe oraz powszechny dostęp do internetu sprawiają, że ten trend jest niezmienny od lat. Rodzice dzieci idących do szkoły są coraz młodsi, coraz bardziej oswojeni z nowymi technologiami. Dlatego też powstaje obecnie niejedna księgarnia internetowa podręczniki wysyłająca do coraz liczniejszych domów, w których są dzieci objęte obowiązkową edukacją szkolną. 

Wytyczne projektowania strony internetowej

Nie jest bez znaczenia dla konkurencyjności takiego przedsiębiorstwa to, w jaki sposób prezentuje się użytkownikom swojej strony internetowej. Jak zaprojektować stronę internetową sklepu, aby obroty takiej księgarni były jak największe? Przede wszystkim księgarnia internetowa podręczniki powinna podzielić na jakieś sensowne kategorie, na przykład:

Takie kategorie pozwolą od razu przejść do grupy podręczników, które mogą zainteresować klienta, ponieważ bez względu na rabaty i promocje, klient taki nie nabędzie podręczników, których nie potrzebuje, ponieważ dotyczą zupełnie innego etapu edukacji niż ten, na którym znajduje się jego dziecko.

Dalszy podział na kategorie

W dalszej kolejności na takiej stronie internetowej księgarnia internetowa podręczniki może pogrupować według przedmiotów nauczania. Inny podział nie ma zasadniczo sensu, ponieważ każda szkoła, a nawet każda klasa w danej szkole (w przypadku liceów), może mieć inny zestaw podręczników. Nie ma obecnie uniwersalnej wyprawki szkolnej dla wszystkich szkół w Polsce, więc i tak podręcznik dla każdego przedmiotu trzeba odszukać osobno.

Nieco inaczej księgarnia internetowa podręczniki może pogrupować w przypadku nauczania początkowego, czyli w przypadku klas od pierwszej do trzeciej szkoły podstawowej, ponieważ klasy te nie mają wielu przedmiotów. Zamiast tego jest jeden zestaw podręczników wykorzystywany w danej klasie, który najczęściej jest oferowany przez jedno określone wydawnictwo. W tym przypadku można po prostu wymienić poszczególne wyprawki szkolne według ich nazw, co usprawni ich wyszukiwanie na stronie internetowej przez klientów i na pewno pozytywnie wpłynie na wygodę dokonywania zakupów za pośrednictwem takiej strony internetowej.